Jitka
Kerešová

Zakladateľka štúdia, choreografka, pedagóg. Tancu sa venuje od detstva. Ako maturantka sa so svojimi zverencami prebojovala na celoslovenský festival moderného tanca. V tom období sa rozhodla, že sa bude choreografii a pedagogike tanca venovať profesionálne. Po ukončení vysokoš. štúdia pôsobila v ZUŠ v Zlatých Moravciach. V roku 1992 založila pri ZUŠ tanečnú skupinu DPEP, neskôr tanečnú skupinu JUMBO a JUMBÁČIK. V r. 1999 sa osamostatňuje a zakladá Tanečné štúdio JUMBO. Za najväčší úspech považuje keď sa absolventi Jumba pretancujú na profesionálnu úroveň a svoje skúsenosti odovzdávajú novej jumbáckej generácii. V súčasnosti TŠ JUMBO pôsobí v Bratislave a vychováva talenty od 5 rokov.

Miňo
Kereš

V súčasnosti patrí  k najaktívnejšej generácii choreografov na Slovensku . Pravidelne sa zúčastňuje aj na projektoch v zahraničí. Ako  choreograf sa podieľal  na desiatkach televíznych česko-slovenských prenosoch (TVOJA TVÁR ZNIE POVEDOME, CHART SHOW, OTO, Zlatý puk, Miss Slovensko, Slávik, Superstar, Športovec roka, Český lev, Česko-Slovensko má Talent).  Svoj výnimočný podpis zanechal aj v divadelných predstaveniach ako Agent Krowiak zasahuje, Príbeh ulice, Boyband, Esencia divokej ženy, opera Adriana Lecouvreur, Lavv a v mnohých iných. V roku 2011 bol producentom muzikálu Príbeh ulice ll. Zároveň pôsobí ako manager úspešných tanečných formácii The Pastels a Ladylicious.

Monika
Sakmanová

Profesionálna tanečnica. V Jumbe tancuje od r. 1996. Účinkovala v muzikáloch Príbeh ulice l, ll,  tancuje v muzikáli Boyband na Novej scéne. V súčasnosti je členkou úspešnej dievčenskej formácie LADYLICIOUS.

Janko
Šutka

Absolvent bakalárskeho štúdia VŠMU, odbor choreografia. V Jumbe tancuje od r. 1996. Počas strednej školy sa venoval aj latinsko americkým tancom ( TKŠ Ritmo Levice). Účinkoval v muzikáloch: Príbeh ulice l, ll, František z Assisi, Báthoryčka, Boyband, Každý má svojho Leona. V súčasnosti je členom úspešnej skupiny THE PASTELS.

 

 

Tváre štúdia

choreografi, tanečníci...

Jumbo založila Jitka Kerešová v šk. roku 1994/95 pri ZUŠ v Zlatých Moravciach. V roku 1999 sa osamostatnilo, pričom zostalo využívať princípy výuky tanca používané v ZUŠ (pohybová príprava detí, základy klasického, moderného, jazzového tanca) a začalo s alternatívnou výukou netradičných techník tanca, ako sú hip-hop, streetfunk, a ďalšie, ktoré metodika ZUŠ neobsahovala. V roku 2001 sa štúdio rozšírilo o sálu v Bratislave už aj pod vedením tanečníka, pedagóga a choreografa Miňa Kereša. Tanečné štúdio je víťazom nespočetného množstva súťaží (vrátane titulov Majstra SR, vicemajstra Európy). Cieľom TŠ je vychovať všestranného tanečníka, ktorý ovláda viacero tanečných štýlov schopného vytvárať aj svoj vlastný štýl prostredníctvom pocitov a zároveň formovanie kvalitného trénerského tímu. Štúdio je známe svojím netradičným a originálnym tanečným rukopisom. Ten sa naplno prejavil vo vlastnom hudobno-tanečnom programe „Tanec bez hraníc“, ktorý bol úspešne uvedený na doskách Divadla Aréna. Prvá generácia tanečníkov štúdia už úspešne pôsobí v oblasti tanečného umenia u nás aj v zahraničí v mnohých zaujímavých projektoch, v divadlách, v TV show ako aj na vysokých školách s tanečným zameraním.

Profil štúdia

história a súčastnosť